четвер, 14 листопада 2013 р.

Бібліотечний урок «Звідки прийшла книга»



Бібліотечний урок «Звідки прийшла книга»
Бібліотекар відділу  1- 4 класів В.П.Ніцак провела бібліотечний урок з  учнями 1-А класу ЗШ №3 школи-гімназії, які прийшли на урок разом зі своєю вихователькою Нарольською Л.О.  Ніцак В.П. розповіла дітям про те, що книга прийшла у бібліотеку із лісу, про папір, який роблять з дерева на паперових комбінатах та про художників та ілюстраторів, які теж приймають активну участь у створені книг для дітей, адже діти дуже люблять цікаві , ярко - кольорові книги. Діти дізналися, що в створенні книг затрачується багато людської праці та коштів.
Бібліотека не тільки пропагує книги, а й бібліотечно – бібліографічні знання, а в цьому нам допомагають організатори позакласної роботи, вчителі та вихователі груп продовженого дня шкіл міста.







День української писемності та мови


День української писемності та мови
Згідно з указом Президента 9 листопада оголошено Днем української писемності та мови. Але засновано це свято було значно раніше  у 1917 році на честь преподобного Нестора літописця.
В Тульчинській районній бібліотеці  у відділі дошкільників та учнів 1-4 класів оформлена постійно діюча тематична поличка «Мова – пахуча м’ята».


Працівники бібліотеки Ніцак В.П. та Березенкова Л.В. з користувачами молодших класів загальноосвітніх шкіл міста на протязі тижня проводили ігри по книзі І.Січовика «Словограй».





Не таємниця, що найкоротший шлях до знань пролягає через гру, адже вона несе в собі практичну зацікавленість, дає зримий результат і спонукає до творчості. Ігри з буквами та словами відчиняли перед дітьми двері у цікавий світ рідної мови. Були проведені ігри: «Утвори з букв слова», « Як звуться їх діти?», «Знайди букву», «Доповни прислів’я та приказки» та ін.
Для дітей 5 – 6 класів було підготовлено перегляд літератури «Диво створене людиною». Коментований огляд літератури зробила  бібліотекар відділу обслуговування 5 - 9  кл. Штогріна Л.Г.





Шевченківський урок.



Шевченківський урок.
8 листопада 2013 року у всіх навчальних закладах району пройшов єдиний Шевченківський урок, приурочений Дню української писемності та 200 – річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
Членами клубу «Червона калина» (8 - Б кл.) та учнями 9-11 класів був проведений Шевченківський урок під назвою «Непізнаний Шевченко». Ціль уроку – пізнати Тараса Шевченка як глибокого і справжнього психолога, розкрити складність його соціальних та філософських поглядів, їх співзвучність з сучасністю. Вчителька – філолог Соловей Наталія Зокіївна (ЗШ №1 І-ІІІ ст.) розповіла, що Т.Г.Шевченко не тільки значиме явище історико – літературного минулого, але і, безумовно, частина сучасної культури сьогодення. Адже  саме  він відкрив світові національне буття українців, виконавши тим самим історичну місію генія і національного пророка, відстояв честь свого народу і вказав йому шляхи подальшого поступу.
Під час уроку звучали вірші Тараса Шевченка «Тече вода з-під явора», «Мені тринадцятий минало»,Вірш Ліни Костенко «Повернення Шевченка з заслання». Учениця 11-го класу Анастасія Семенова читала власний вірш присвячений поету. У виконанні дітей було показано інсценізацію уривків з творів Шевченка.
Бібліографічний огляд літератури «Шлях Кобзаря – це шлях народу» підготували працівники районної бібліотеки для дітей.
Саме Шевченківський урок став для дітей провідником до спадщини Великого Кобзаря, стимулював бажання дізнатись про особистість і творчість поета.