пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

"Всеволод Нестайко - головний казкар української літератури"

Памяті  видатного  дитячого  письменника  присвячується...

Всеволод Нестайко (30.01.1930)— беззаперечний класик сучасної української дитячої літератури.
Щоранку на вулиці Шовковичній, у самому центрі Києва, можна  була зустріти високого сивого чоловіка з песиком на повідку. Час від часу він жартівливо посварюється на свого Дюка й усміхнено-замріяно крокує далі... На нього не полює зграя фотографів і телекамер, проте його книжками зачитуються мільйони дітей «від 2 до 102...», і якби зібрати воєдино всю їхню до нього любов — вона осяяла б всю Україну... Мова, звичайно ж, про найславнішого українського казкаря Всеволода Нестайка — автора знаменитих «Тореадорів з Васюківки» — чи не найкращого українського дитячого роману минулого століття.
Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині. У лихі 30-ті, втративши батька — подоляка-тернополянина, який у 20-ті роки був у "січових стрільцях", майбутній письменник переїжджає з мамою до Києва. Скінчивши десятирічку, 1947 року В.Нестайко вступив на слов’янське відділення філологічного факультету Київського університету. Нелегкими були повоєнні роки Всеволода Нестайка: голодними, але то були роки юності і роки студенства, які запам’ятовуються на все життя. В. Нестайко працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві «Веселка».
Image:TITULOK.jpg
Перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати в журналах «Барвінок» та «Піонерія». Перша книжка «Шурка і Шурко» побачила світ у 1956 році. Майже п’ятидесятилітній шлях у дитячій літерарурі він засвідчив виданням близько тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єc. Найвідоміші з них «В Країні сонячних Зайчиків» (1959), «Супутник ЛІРА-3» (1960), «Космо-Натка» (1963), «Робінзон Кукурузо» (1964), «Тореадори з Васюківки» (1973), «Одиниця з обманом» (1976), «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1981), «Загадка старого клоуна» (1982), «П’ятірка з хвостиком» (1985), «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988), «Слідство триває», «Таємничий голос за спиною» (1990), «Неймовірні детективи» (1995) та інші непересічні твори.
Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.

В районній бібліотеці для дітей днями відбувся вечір  пам'яті присвячений Всеволоду Нестайку. Студенти II та   III режисерського відділу викладач Дорошенко О.А.  інсценізували його твори

. І ось уже мама Зайчиха веде своє дитя - Зайченя до лісової школи, де Директор - Медвідь. А  ось уже друзі Ява та Павлуша  з трилогії "Тореадори з Васюківки " будують метро від станції "Клуня" до станції "Стара Груша", а клята льоха поламала їм всі плани провалившись в "метро". А тут уже хлопці на баштані граються у фараонів. А ось уже на сцені Спасокукоцький з Кукуєвицьким ( В. Нестайко .Одиниця з обманом), на які тільки хитрощі вони не йдуть щоб переплюнути один одного.
Глядачі - учні 6 -х класів ЗШ № 1 були в захваті , оплески ще довго не вщухали, викликаючи юних акторів на "біс". Та й дорослим глядачам, бібліотекарям, вчителям, місцевим поетим , журналістам місцевої газети, студентам інших відділів училища культури це дійство дуже сподобалось.Сорокова Л.М. завідуюча  районною бібліотекою для дітей  провела бібліографічний огляд літератури "Головний казкар української літератури - Всеволод Нестайко" та запросила всіх дітей до дитячої  бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар