На території України близько 750 тисяч людей вивчають німецьку мову. Вона вважається другою за популярністю. Тому 2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині — рік української мови.
Глави МЗС Німеччини та України були раді такому рішенню і уточнили, що триватиме він протягом усього навчального року. Це стане величезним кроком у зближенні громадян України та Німеччини.
Офіційному відкриттю передуватиме фестиваль, який продовжуватиметься 2 дні. Він проходитиме у центрі Києва просто неба. Заплановано проведення нових проектів:
- «Разом до цілі» — направлений на національних меншин на території держави.
- «Біженці – минуле і нинішнє» — міжнародний проект.
Також, по всій території країни будуть заплановані різноманітні події. Українці зможуть насолодитися виступами молодих німецьких гуртів, проводитимуться професійні симпозіуми, літні дитячі табори, «Німецький цифровий дитячий університет», онлайн курси, основані на інноваційних технологіях і розраховані на дитячу аудиторію. Отже, наступний 2018 рік буде роком німецької мови в Україні. Організаторами усіх заходів виступають МЗС Німеччини, Посольство ФРН на території України, та координатори Goethe-Institut. З боку України – МЗС, разом з Міносвіти і науки України. Буде залучено масу організацій, які співпрацюють з державою у цій галузі.
В кожному місті будуть відбуватися культурно-освітні заходи. До їх оформлення будуть залучені бібліотеки, драмтеатри (адже німецька культура надзвичайно багата і різностороння) та виставки. Також планується організувати гуртки, авторські читання та оформлення книжкових стендів.
Тож наша бібліотека долучилася до проекту і в бібліотеці відбулося відкриття року Німеччини в Україні. Учні 2 Б класу ЗШ НВК гімназії № 3 ознайомилися з історією німеччини, прапором , звичаями та традиціями. Олійник Г.В. розповіла про те як відзначають Пасху у цій країні,
Мельник Ю.Л. розповіла про пасхального кролика - символу Великодня.
Великдень у Німеччині не обходиться без пасхального кролика або зайця. Вважається, що саме це пухнасте мила тварина приносить фарбовані яйця. Діти настільки вірять у його існування, що іноді батьки навіть спеціально переодягаються в кроликів, щоб доставити їм фарбовані яйця, а з ними і невимовну радість. Вважається, що великодній заєць приносить яйця тільки дітям, які добре себе вели. Крім того, пасхальний кролик - це символ удачі і багатства. Тому в цей день без нього не обійтися.
Бібліотекарі Ніцак В.П. , Штогріна Л.Г. презентували перегляд літератури " Guten Tag! Німеччино!"
Також дітки розфарбовували яєчка, які заздалегідь принесли з собою. Цікавою була гра "Покоти яєчко". На завершення дітки пригощалися чаєм та солодощами.
На завершення свята зав. районною бібліотекою для дітей подякувала діткам, та запросила їч відвідати нашу бібліотеку з батьками.
Немає коментарів:
Дописати коментар